MSC 134Chamber Music II
Bilkent Müzik dersi. Son 5 yılda 3 kez Güz'de, 5 kez Bahar'da açıldı, son 5 yılda yaz okulunda açılmadı. Şube başına ortalama 1 öğrenci.
- kredi3· 5 ECTS
- haftalık2 saat2 lab
- son 5 yıl ort.3,48A- ↗
- açılır3 Güz, 5 Baharson 5 yıl
- 2026-2027 Güz4 şube· 0 boş yer
2026-2027 Güz şubeleri4/4 dolu · %100
- 1Elif Kuştanbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1 - 2Elif Kuştanbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1 - 3Staffbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1 - 4Kağan Koradbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1
Saat ızgarası Pazartesi–Cuma, 08:30'dan itibaren; mavi lab, mor online, gri yedek (spare) saat. Kontenjan STARS offerings'ten her gün alınır; kesin bilgi SRS'te.
Ön koşullar ve açtığı derslerkatalog: MSC 133
- ön koşul
- 1 şart
- doğrudan açtığı
- 1 ders
- dolaylı dahil
- 6 ders
- en erken
- 1. yıl bahar
Geçince açılır
Ön koşullar STARS kataloğundaki ifadeden okunur; eş koşul, izin ve not şartları dahil değil. Kartın altındaki not o dersin başka neye ihtiyaç duyduğunu söyler.
Not ortalaması5 yıl 3,48 · 10 yıl 3,43 · 2008'den beri 3,28
- Güz / Bahar ortalaması
- son 5 yıl 3,48
- dikey gölge: şube aralığı · nokta büyüklüğü: öğrenci sayısı
Şubelere göre dağılım
Bir noktanın üstüne gel ya da dokun: şube ve hocası görünür.
Her nokta bir şube. Yatay çizgi en düşük–en yüksek, dikey çizgi ortanca; soluk noktalar 10 öğrenciden az olan şubeler.
Dönem tablosu 14 dönem
| Dönem | Şube | Öğrenci | Ders ort. | Şube aralığı |
|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 Bahar | 2 | 3* | 3,90 | 3,70–4,00 |
| 2025-2026 Güz | 3 | 3* | 3,67 | 3,30–4,00 |
| 2024-2025 Bahar | 4 | 4* | 3,45 | 2,70–3,70 |
| 2023-2024 Bahar | 6 | 6* | 3,17 | 2,00–4,00 |
| 2022-2023 Bahar | 4 | 4* | 3,33 | 3,00–4,00 |
| 2022-2023 Güz | 1 | 1* | 3,30 | 3,30 |
| 2021-2022 Bahar | 4 | 4* | 3,67 | 3,30–4,00 |
| 2021-2022 Güz | 1 | 1* | 3,70 | 3,70 |
| 2020-2021 Bahar | 5 | 5* | 3,20 | 3,00–3,70 |
| 2020-2021 Güz | 2 | 2* | 3,50 | 3,30–3,70 |
| 2019-2020 Bahar | 6 | 7* | 3,53 | 3,30–3,70 |
| 2018-2019 Bahar | 6 | 6* | 3,17 | 2,70–3,70 |
| 2017-2018 Bahar | 3 | 3* | 3,57 | 3,00–4,00 |
| 2016-2017 Bahar | 4 | 3* | 3,53 | 3,30–4,00 |
Dönem ortalaması STARS'ın "Course GPA" değeri (o dönemin tüm şubeleri). Çok yıllık ortalama dönem ortalamalarının öğrenci sayısıyla ağırlıklı ortalaması; "son 5 yıl" içinde bulunulan akademik yıldan önceki 5 tam yıl. 10 öğrenciden az olan dönemler (*) dahil ama soluk. Final tekrar dönemleri dahil değil.
Hocalara göre2021–2026 · 13 hoca
- Kağan Koradbu dönem4 dönem · 4 öğrenci · son 2024-2025 Bahar · az veri3,25
- Elif Kuştanbu dönemilk kez—
- Adelya Ateşoğlu4 dönem · 6 öğrenci · son 2025-2026 Bahar · az veri3,83
- Süleyman İlham Oğlu Babakishizada2 dönem · 2 öğrenci · son 2025-2026 Bahar · az veri3,70
- Uzeyir Mahmudbaylı1 dönem · 1 öğrenci · son 2025-2026 Güz · az veri3,30
- Noriyoshi Murakami2 dönem · 2 öğrenci · son 2024-2025 Bahar · az veri2,85
- Oliver Folger Jia1 dönem · 1 öğrenci · son 2024-2025 Bahar · az veri3,70
- Cem Güngör2 dönem · 2 öğrenci · son 2023-2024 Bahar · az veri3,35
- Tuğçe Bryant1 dönem · 2 öğrenci · son 2023-2024 Bahar · az veri3,65
- Yiğit Ülgen1 dönem · 1 öğrenci · son 2023-2024 Bahar · az veri2,00
- Zita Zempleni1 dönem · 1 öğrenci · son 2023-2024 Bahar · az veri3,30
- Ezgi Tandoğan2 dönem · 2 öğrenci · son 2021-2022 Bahar · az veri3,85
- Dritan Gani1 dönem · 1 öğrenci · son 2021-2022 Bahar—
Hocanın tek başına verdiği şubelerin öğrenci sayısıyla ağırlıklı STARS şube ortalaması. Soluk satırlar 20 öğrenciden az notlu veriye dayanır.
Değerlendirme2026-2027 Güz syllabus'ı · koordinatör Tahsin Tolga Yayalar
- %50Midterm - Attendance, Preparing individual parts×2
- %50Final Performance of the semester program (with Jury)
ECTS iş yükü: dönem başına 152 saat.
MSC 134 not hesaplayıcısı hazır
Midterm - Attendance, Preparing individual parts (2 adet) %50 · Final Performance of the semester program (with Jury) %50Ders içeriği
Analysis and application of the interpretative styles of the selected repertoire. Practices on the selected repertoire towards achieving unity and balance in performance. Pre-classic to classic repertoire consisting mainly of Haydn's early quartets, trios and Beethoven's duo and trios.
Haftalık konular 14 hafta
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- First assesment (midterm 1), Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, , technical works, research of style, form, structure, composer…
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Second assesment (individual midterm), Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Third assesment (3 midterm), Preparation for recital-final exam
Müfredatlarda2 program
Sık sorulanlar
MSC 134 dersinin ön koşulu nedir?
MSC 134 için STARS kataloğundaki ön koşul: MSC 133.
MSC 134 kaç kredi, kaç ECTS?
MSC 134 3 Bilkent kredisi ve 5 ECTS. Haftalık 2 saat yüz yüze lab.
MSC 134 hangi dönemlerde açılır?
Son 5 yılda 3 kez Güz'de, 5 kez Bahar'da açıldı, son 5 yılda yaz okulunda açılmadı. 2026-2027 Güz döneminde 4 şube ile açık.
MSC 134 not ortalaması kaç?
MSC 134 dersinin son 5 akademik yıldaki ortalaması 3,48 (A-); 26 öğrencinin notundan, STARS'ın dönem ortalamaları öğrenci sayısıyla ağırlıklandırılarak hesaplandı.
Veri STARS'ın herkese açık sayfalarından (offerings, katalog, ders geçmişi, syllabus) otomatik alınır. Şube, hoca ve kontenjan değişebilir; kesin bilgi için SRS'yi kontrol et.