MSC 133Chamber Music I
Bilkent Müzik dersi. Genelde Güz ve Bahar'da açılır, son 5 yılda yaz okulunda açılmadı. Şube başına ortalama 1 öğrenci.
- kredi3· 5 ECTS
- haftalık2 saat2 lab
- son 5 yıl ort.3,36A-
- açılırGüz + Baharson 5 yıl
- 2026-2027 Güz2 şube· 0 boş yer
2026-2027 Güz şubeleri2/2 dolu · %100
- 1Staffbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1 - 2Elif Kuştanbu derste geçmiş notu yok
- saat yok
Dolu · 1/1
Saat ızgarası Pazartesi–Cuma, 08:30'dan itibaren; mavi lab, mor online, gri yedek (spare) saat. Kontenjan STARS offerings'ten her gün alınır; kesin bilgi SRS'te.
Ön koşullar ve açtığı derslerkatalogda ön koşul yok
Almak için
Ön koşulu yok, doğrudan alınabilir.
- ön koşul
- yok
- doğrudan açtığı
- 1 ders
- dolaylı dahil
- 7 ders
Geçince açılır
Ön koşullar STARS kataloğundaki ifadeden okunur; eş koşul, izin ve not şartları dahil değil. Kartın altındaki not o dersin başka neye ihtiyaç duyduğunu söyler.
Not ortalaması5 yıl 3,36 · 10 yıl 3,20 · 2008'den beri 3,04
- Güz / Bahar ortalaması
- son 5 yıl 3,36
- dikey gölge: şube aralığı · nokta büyüklüğü: öğrenci sayısı
Şubelere göre dağılım
Bir noktanın üstüne gel ya da dokun: şube ve hocası görünür.
Her nokta bir şube. Yatay çizgi en düşük–en yüksek, dikey çizgi ortanca; soluk noktalar 10 öğrenciden az olan şubeler.
Dönem tablosu 18 dönem
| Dönem | Şube | Öğrenci | Ders ort. | Şube aralığı |
|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 Bahar | 2 | 2* | 3,20 | 2,70–3,70 |
| 2025-2026 Güz | 6 | 6* | 3,25 | 2,70–4,00 |
| 2024-2025 Bahar | 2 | 2* | 3,70 | 3,70 |
| 2024-2025 Güz | 7 | 6* | S/U | 3,00–3,70 |
| 2023-2024 Bahar | 1 | 1* | 3,70 | 3,70 |
| 2023-2024 Güz | 6 | 6* | 3,52 | 3,00–3,70 |
| 2022-2023 Güz | 3 | 4* | 3,40 | 3,00–4,00 |
| 2021-2022 Bahar | 1 | 1* | 3,30 | 3,30 |
| 2021-2022 Güz | 5 | 5* | 3,12 | 2,00–3,70 |
| 2020-2021 Bahar | 1 | 1* | 3,30 | 3,30 |
| 2020-2021 Güz | 7 | 7* | 2,94 | 3,00–4,00 |
| 2019-2020 Bahar | 2 | 2* | 3,50 | 3,30–3,70 |
| 2019-2020 Güz | 7 | 7* | 3,24 | 2,30–4,00 |
| 2018-2019 Bahar | 1 | 1* | 3,00 | 3,00 |
| 2018-2019 Güz | 7 | 7* | 2,49 | 3,00–3,70 |
| 2017-2018 Bahar | 1 | 1* | S/U | — |
| 2017-2018 Güz | 5 | 4* | 3,65 | 3,30–4,00 |
| 2016-2017 Güz | 6 | 4* | 3,20 | 3,00–3,30 |
Dönem ortalaması STARS'ın "Course GPA" değeri (o dönemin tüm şubeleri). Çok yıllık ortalama dönem ortalamalarının öğrenci sayısıyla ağırlıklı ortalaması; "son 5 yıl" içinde bulunulan akademik yıldan önceki 5 tam yıl. 10 öğrenciden az olan dönemler (*) dahil ama soluk. Final tekrar dönemleri dahil değil.
Hocalara göre2021–2026 · 15 hoca
- Elif Kuştanbu dönem1 dönem · 2 öğrenci · son 2025-2026 Bahar · az veri3,20
- Kağan Korad3 dönem · 6 öğrenci · son 2025-2026 Güz · az veri3,23
- Süleyman İlham Oğlu Babakishizada1 dönem · 2 öğrenci · son 2025-2026 Güz · az veri3,70
- Fatima Mahmudbaylı1 dönem · 1 öğrenci · son 2025-2026 Güz · az veri2,70
- Yiğit Ülgen3 dönem · 5 öğrenci · son 2024-2025 Bahar · az veri3,12
- Adelya Ateşoğlu2 dönem · 2 öğrenci · son 2024-2025 Güz · az veri3,50
- Gamze Kırtıl2 dönem · 1 öğrenci · son 2024-2025 Güz · az veri3,70
- Oliver Folger Jia1 dönem · 1 öğrenci · son 2024-2025 Güz—
- Tuğçe Bryant1 dönem · 1 öğrenci · son 2023-2024 Bahar · az veri3,70
- Dritan Gani1 dönem · 2 öğrenci · son 2023-2024 Güz · az veri3,15
- Cem Güngör1 dönem · 1 öğrenci · son 2023-2024 Güz · az veri3,70
- Zita Zempleni2 dönem · 2 öğrenci · son 2022-2023 Güz · az veri3,15
- Gülnara Aziz1 dönem · 1 öğrenci · son 2022-2023 Güz · az veri4,00
- Ezgi Tandoğan1 dönem · 1 öğrenci · son 2021-2022 Güz · az veri3,70
- Serkan Ağır1 dönem · 1 öğrenci · son 2021-2022 Güz · az veri3,30
Hocanın tek başına verdiği şubelerin öğrenci sayısıyla ağırlıklı STARS şube ortalaması. Soluk satırlar 20 öğrenciden az notlu veriye dayanır.
Değerlendirme2026-2027 Güz syllabus'ı · koordinatör Tahsin Tolga Yayalar
- %50Midterm - Attendance, Preparing individual parts×2
- %50Final Performance of the semester program (with Jury)
ECTS iş yükü: dönem başına 144 saat.
MSC 133 not hesaplayıcısı hazır
Midterm - Attendance, Preparing individual parts (2 adet) %50 · Final Performance of the semester program (with Jury) %50Ders içeriği
Score analysis, discussion and study of various composers' principal chamber works. Comparison of formal characteristics, scoring, and compositional practices. Performance of the repertoire consisting of baroque to pre-classic era with particular emphasis on the works of Boccherini, Hummel and Stamitz with various chamber ensembles consisting of various instruments.
Haftalık konular 14 hafta
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, fingering, mechanical works, playing together, research of style, form, structure, composer…
- First assesment (midterm 1), Learning the assigned pieces for the semester program: side-reading, , playing together, technical works, research of style, form, structure, composer…
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Second assesment (individual midterm), Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Advanced studies on the semester repertoire; Performing, ensembles and interpretation.
- Third assesment (3 midterm), Preparation for recital-final exam
Müfredatlarda2 program
Sık sorulanlar
MSC 133 dersinin ön koşulu nedir?
STARS kataloğunda MSC 133 için ön koşul belirtilmemiş.
MSC 133 kaç kredi, kaç ECTS?
MSC 133 3 Bilkent kredisi ve 5 ECTS. Haftalık 2 saat yüz yüze lab.
MSC 133 hangi dönemlerde açılır?
Genelde Güz ve Bahar'da açılır, son 5 yılda yaz okulunda açılmadı. 2026-2027 Güz döneminde 2 şube ile açık.
MSC 133 not ortalaması kaç?
MSC 133 dersinin son 5 akademik yıldaki ortalaması 3,36 (A-); 27 öğrencinin notundan, STARS'ın dönem ortalamaları öğrenci sayısıyla ağırlıklandırılarak hesaplandı.
Veri STARS'ın herkese açık sayfalarından (offerings, katalog, ders geçmişi, syllabus) otomatik alınır. Şube, hoca ve kontenjan değişebilir; kesin bilgi için SRS'yi kontrol et.